Jste zde

Leštění - hlazení betonové podlahy

Dotaz:

Dobrý den, je nutné tyto podlahy také leštit nebo hladit?? Někde sem četl, že betonovou podlahu je nutné přeleštit.

Odpověď:

Dobrý den, lité betonové podlahy se leštit ani hladit nemusí - u průmyslových podlah se leštění provádí z toho důvodu, že podlahy často slouží i jako finální krytina. Přeleštěním povrchu získá betonová podlaha vysokou pevnost, ale jen na povrchu.

Podlahy v bytech a rodiných domech se ale dělají z jiného druhu betonu - tzv. potěrový beton. V tomto druhu betonu není kamenivo, ale jen písek 0-8 mm nebo 0-16 mm. Na betonovou podlahu v občanské výstavbě se pak zpravidla ještě aplikuje finální krytina, např. dlažba, lino a pod.

Samonivelační betony jsou samozhutnitelné, mimojiné to zanemá, že vlastnoti lité betonové podlahy jsou v celém jejím průřezu stejné.

Betonové podlahy prováděné starší technologií - někdo ji nazývá tradiční - v zavhlém stavu takovou pevnost nemají, často jsou na povrchu pórovité a drolí se. Proto je nutné je zahladit. Zahlazením betonové podlahy se ale nezvýší pevnost v tlaku ani ohybu celé desky, zatáhne se jen povrch betonové podlahy - vzduchové póry ale jsou povětšinou ve spodní části betonové podlahy, jak je vidět na obrázku.

betonová podlaha ze zavhlého potěru

 

Tags: 
Hodnocení: 
Average: 3 (2 votes)

Cena betonové podlahy - zadat nezávaznou poptávku

Může být PSČ nebo GPS souřadnice

Beton

Tímto slovem se označuje stavební prvek - umělý kámen. Samonivelační potěry mají z potěrových materiálů k umělému kameni nejblíže. Vyznačují se vysokou pevností v tlaku i ohybu. Tepelná vodivost samonivelačního potěru je několikanásobně lepší než u potěru zavlhlého!

Betonové podlahy

vyráběné technologií samonivelačních potěrů jsou vhodné jako podkladní vrstva pro většinu finálních krytin. Snižují cenu stavby protože není nutné provádět nákladné vyrovnávání betonové podlahy nivelačními stěrkami ani broušením!

Litá betonová podlaha

se vyrábí ve specializovaných betonárnách - výrobce lité podlahy garantuje - na rozdíl od klasických potěrových betonů - jak pevnost v tahu tak i v ohybu. Lité betonové podlahy mají další řadu výhod, přesvědčte se sami...

Anhydritové betonové podlahy

se vyrábějí většinou jako samonivelační. Vyráběný produkt od různých výrobců se liší jen minimálně. Anhydritové podlahy jsou ideální pro realizaci těžkých plovoucích podlah, pevnost anhydritové podlahy je vyšší než podlahy cementové a tak je možné ji ukládat v nižší vrstvě. Oproti samonivelační cementové podlaze je výška nižší o cca 10 mm a oproti zavlhému cementovému potěru je to až o 50 mm! V porovnání cena-výkon vychází anhydritová podlaha nejlépe. Díky anhydritové podlaze je možné zvýšit skladbu izolací, sníží se odezva regulace podlahového topení a tím se snižují i náklady na vytápění.

Cementové betonové podlahy

se v občanské výstavbě nahradili anhydritovou podlahou, ale jsou stále místa kde má betonová cementová podlaha co nabídnout. Betonové podlahy na bázi cementu jsou vyráběné v široké škále a s rozličnými vlastnostmi. Nejdražší typ betonové podlahy jsou podlahy průmyslové, které převyšují i cenu anhydritových podlah. Materiál je vyráběn podle přísných norem a výlučně na betonárnách. Další, potěrové samonivelační cementové betony je možné používat jen v interiéru, jsou vhodné pro použité těžké plovoucí podlahy a hodí se do garáží, bazénů, závodních kuchyní a pod. Klasické cementové potěry jsou vhodné i do exteriéru, ale nabízejí oproti samonivelačním potěrům menší pevnosti a tak jsou vhodné spíš na pevný podklad

Anhydritové podlahy