Jste zde

Kvalita betonové podlahy

Dotaz:

Dobrý den, jak zjistím kvalitu vámi dodávaného betonu? Ten beton se míchá na stavbě nebo jak se dopravuje?

Odpověď:

Dobrý den. Litá betonová podlaha je vyráběna přesně podle receptur, stroje pro výrobu lité betonové podlahy jsou řízeny počítači. Narozdíl od "tradičního" betonu, který já dávkován lopatou. Za pevnosti lité betonové podlahy ručí výrobce, minimální pevnost lité betonové podlahy je 20MPa v tlaku a 4MPa v ohybu - pevnost "tradiční" betonové podlahy je ale závyslá nejen na správném poměru pojiva s plnivem, ale i zhutněním. Pokud by se prokázalo, že litá betonová podlaha nemá deklarovanou pevnost, výrobce musí uhradit veškeré škody. Nutno dodat, že tento zcénář ještě nikdy nenastal a protože odebíráme jen od ověřených firem, tj. CEMEX a TBG, nebojíme se toho, že by tito výrobci měli zapotřebí šidit zrovna na poměru pojiva s plnivem. Litá betonová podlaha je na stavbu dovezena v autodomíchávači nebo vyráběna ve speciálním mobilním sile, na místo určení je pak samotný materiál dopraven pomocí gumové hadice a šnekového čerpadla. Každý zákazník také dostává originální dodací list zhotovený výrobcem - jak se říká, pořádek dělá přátele.

Tags: 
Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno

Cena betonové podlahy - zadat nezávaznou poptávku

Může být PSČ nebo GPS souřadnice

Beton

Tímto slovem se označuje stavební prvek - umělý kámen. Samonivelační potěry mají z potěrových materiálů k umělému kameni nejblíže. Vyznačují se vysokou pevností v tlaku i ohybu. Tepelná vodivost samonivelačního potěru je několikanásobně lepší než u potěru zavlhlého!

Betonové podlahy

vyráběné technologií samonivelačních potěrů jsou vhodné jako podkladní vrstva pro většinu finálních krytin. Snižují cenu stavby protože není nutné provádět nákladné vyrovnávání betonové podlahy nivelačními stěrkami ani broušením!

Litá betonová podlaha

se vyrábí ve specializovaných betonárnách - výrobce lité podlahy garantuje - na rozdíl od klasických potěrových betonů - jak pevnost v tahu tak i v ohybu. Lité betonové podlahy mají další řadu výhod, přesvědčte se sami...

Anhydritové betonové podlahy

se vyrábějí většinou jako samonivelační. Vyráběný produkt od různých výrobců se liší jen minimálně. Anhydritové podlahy jsou ideální pro realizaci těžkých plovoucích podlah, pevnost anhydritové podlahy je vyšší než podlahy cementové a tak je možné ji ukládat v nižší vrstvě. Oproti samonivelační cementové podlaze je výška nižší o cca 10 mm a oproti zavlhému cementovému potěru je to až o 50 mm! V porovnání cena-výkon vychází anhydritová podlaha nejlépe. Díky anhydritové podlaze je možné zvýšit skladbu izolací, sníží se odezva regulace podlahového topení a tím se snižují i náklady na vytápění.

Cementové betonové podlahy

se v občanské výstavbě nahradili anhydritovou podlahou, ale jsou stále místa kde má betonová cementová podlaha co nabídnout. Betonové podlahy na bázi cementu jsou vyráběné v široké škále a s rozličnými vlastnostmi. Nejdražší typ betonové podlahy jsou podlahy průmyslové, které převyšují i cenu anhydritových podlah. Materiál je vyráběn podle přísných norem a výlučně na betonárnách. Další, potěrové samonivelační cementové betony je možné používat jen v interiéru, jsou vhodné pro použité těžké plovoucí podlahy a hodí se do garáží, bazénů, závodních kuchyní a pod. Klasické cementové potěry jsou vhodné i do exteriéru, ale nabízejí oproti samonivelačním potěrům menší pevnosti a tak jsou vhodné spíš na pevný podklad

Anhydritové podlahy