Jste zde

Jak dlouho trvá zhotovení lité betonové podlahy?

Dotaz:

Dobrý den, mohu se zeptat, jak dlouho trvá zhotovení lité betonové podlahy? Mám rodinný dům o ploše 135 m2 a v projektu mám napsáno cementová mazanina 70 mm a 50 mm podlahový polystyren.

Odpověď:

Dobrý den, rychlost ukládání samonivelační betonové podlahy je velmi rychlá, je možné uložit i 1 000 m2 denně ve třech/čtyřech lidech. U menších zakázek to pochopitelně nevyužijete, ale vyšetřený čas věnujeme důkladné kontrole podkladu, zda je dobře provedená separační folie a obvodová dilatace.

Lité betonové podlahy se ukládají v menších vrstvách - mají garantovanou pevnost min. 20 MPa, takže místo 70 mm cementové mazaniny (suchého cementového potěru) můžete dát jen 40 mm lité anhydritové podlahy nebo 45-50 cementové lité podlahy. Navýšíte tak tepelnou izolaci.

Tags: 
Hodnocení: 
Zatím nehodnoceno

Cena betonové podlahy - zadat nezávaznou poptávku

Může být PSČ nebo GPS souřadnice

Beton

Tímto slovem se označuje stavební prvek - umělý kámen. Samonivelační potěry mají z potěrových materiálů k umělému kameni nejblíže. Vyznačují se vysokou pevností v tlaku i ohybu. Tepelná vodivost samonivelačního potěru je několikanásobně lepší než u potěru zavlhlého!

Betonové podlahy

vyráběné technologií samonivelačních potěrů jsou vhodné jako podkladní vrstva pro většinu finálních krytin. Snižují cenu stavby protože není nutné provádět nákladné vyrovnávání betonové podlahy nivelačními stěrkami ani broušením!

Litá betonová podlaha

se vyrábí ve specializovaných betonárnách - výrobce lité podlahy garantuje - na rozdíl od klasických potěrových betonů - jak pevnost v tahu tak i v ohybu. Lité betonové podlahy mají další řadu výhod, přesvědčte se sami...

Anhydritové betonové podlahy

se vyrábějí většinou jako samonivelační. Vyráběný produkt od různých výrobců se liší jen minimálně. Anhydritové podlahy jsou ideální pro realizaci těžkých plovoucích podlah, pevnost anhydritové podlahy je vyšší než podlahy cementové a tak je možné ji ukládat v nižší vrstvě. Oproti samonivelační cementové podlaze je výška nižší o cca 10 mm a oproti zavlhému cementovému potěru je to až o 50 mm! V porovnání cena-výkon vychází anhydritová podlaha nejlépe. Díky anhydritové podlaze je možné zvýšit skladbu izolací, sníží se odezva regulace podlahového topení a tím se snižují i náklady na vytápění.

Cementové betonové podlahy

se v občanské výstavbě nahradili anhydritovou podlahou, ale jsou stále místa kde má betonová cementová podlaha co nabídnout. Betonové podlahy na bázi cementu jsou vyráběné v široké škále a s rozličnými vlastnostmi. Nejdražší typ betonové podlahy jsou podlahy průmyslové, které převyšují i cenu anhydritových podlah. Materiál je vyráběn podle přísných norem a výlučně na betonárnách. Další, potěrové samonivelační cementové betony je možné používat jen v interiéru, jsou vhodné pro použité těžké plovoucí podlahy a hodí se do garáží, bazénů, závodních kuchyní a pod. Klasické cementové potěry jsou vhodné i do exteriéru, ale nabízejí oproti samonivelačním potěrům menší pevnosti a tak jsou vhodné spíš na pevný podklad

Anhydritové podlahy