Jste zde

Proč zvolit samonivelační betonovou podlahu?

Jak známo pro vybetonování podlah se používají potěrové betony - potěrový beton narozdíl od betonu např. do základů, stropní desky apod. neobahuje kamenivo, ale jen menší oblázky. Díky tomu je možné zpracovávat potěrový beton v menších tloušťkách.

Většina lidí si při rozhodování jakou zvolit betonovu podlahu pod finální krytinu zeptá "betonovou podlahu nebo anhydritovou?". Tato otázka je z profesionálního hlediska naprosto špatná.., je to asi jako kdyby se někdo rozhodoval mezi koupí BMW a AUDI a poté si koupil babetu.. že Vám to nedává smysl? Ano - otázka beton nebo anhydrit smysl s odborného hlediska skutečně nemá...

Anhydritová podlaha je podlaha betonová, jen jako pojivo není použitý cement, ale anhydrit.

Kaverny v betonové podlaze zhotovené ze zavhlého cementového potěruVolba mezi jistotou nebo "nízkou" cenou betonové podlahy?

Při volbě jakou betonovou podlahu zvolit by si každý měl spíš dát otázku - samonivelační betonovou podlahu - s garancí pevností přímo od výrobce - nebo podlahu betonovou z běžného potěru, kde pevnost není garantována, ale v podstatě jen odhadována - u materiálu, kde výsledná pevnost je v závislosti na způsobu zpracování znělo slovo garance legračně, že?

Dělat rozdíly mezi podlahou anhydritovou a cementovou tím, že jednu pokládáme za beton a druhou za anhydrit je chybné.

Jak anhydritové potěry, tak potěry cementové nabízejí oba způsoby zpracování - samonivelační, s garancí pevnosti, a nebo zavhlé (také nazývané jako pískové).

Jaké jsou výhody samonivelační betonové podlahy?

  • garance! - garance pevnosti od výrobce, nikoliv zpracovatele
  • zpracovatelnost - cena za uložení samonivelační betonové podlahy je tím pádem levnější! a to až o 50%!
  • rovinnost a rovnost - jak s oblibou říkám - jen hodně špatná firma, resp. amatéři, dokáže udělat takovou rovinnost, jako hodně dobrá firma u běžné betonové podlahy!
  • dobrá tepelná vodivost - samonivelační betonová podlaha má o cca 15% větší objemovou hmotnost než běžná betonová podlaha - váhový rozdíl je tvořen pórovitostí běžného betonu - resp. v běžné betonové podlaze je více vzduchových pórů, které působí jako izolace (čím menší jsou vzduchové póry, tím je vzduch lepší tepelný izolant) - objem vzduchu je v závislosti na způsobu zpracování a má vliv na celou řadu vlastností betonové podlahy, pevnosti nevyjímaje.
  • JISTOTA! - volbou samonivelační betonové podlahy jdete do jistoty, která vydrží!

Jaké jsou výhody u běžné betonové podlahy?

  • nižší cena (tedy pokud se vše dobře vydaří) - ano, trabanta nelze prodávat za cenu cadilacu S vyplazeným jazykem. Tady je také nutno podoknout, že né vždy je s výsledkem stavebník spokojený. Oprava běžné betonové podlahy může být velmi nákladná - stěrkování a broušení může stát to samé jako celá podlaha!

 

Hodnocení: 
Average: 3.9 (7 votes)

Cena betonové podlahy - zadat nezávaznou poptávku

Může být PSČ nebo GPS souřadnice

Beton

Tímto slovem se označuje stavební prvek - umělý kámen. Samonivelační potěry mají z potěrových materiálů k umělému kameni nejblíže. Vyznačují se vysokou pevností v tlaku i ohybu. Tepelná vodivost samonivelačního potěru je několikanásobně lepší než u potěru zavlhlého!

Betonové podlahy

vyráběné technologií samonivelačních potěrů jsou vhodné jako podkladní vrstva pro většinu finálních krytin. Snižují cenu stavby protože není nutné provádět nákladné vyrovnávání betonové podlahy nivelačními stěrkami ani broušením!

Litá betonová podlaha

se vyrábí ve specializovaných betonárnách - výrobce lité podlahy garantuje - na rozdíl od klasických potěrových betonů - jak pevnost v tahu tak i v ohybu. Lité betonové podlahy mají další řadu výhod, přesvědčte se sami...

Anhydritové betonové podlahy

se vyrábějí většinou jako samonivelační. Vyráběný produkt od různých výrobců se liší jen minimálně. Anhydritové podlahy jsou ideální pro realizaci těžkých plovoucích podlah, pevnost anhydritové podlahy je vyšší než podlahy cementové a tak je možné ji ukládat v nižší vrstvě. Oproti samonivelační cementové podlaze je výška nižší o cca 10 mm a oproti zavlhému cementovému potěru je to až o 50 mm! V porovnání cena-výkon vychází anhydritová podlaha nejlépe. Díky anhydritové podlaze je možné zvýšit skladbu izolací, sníží se odezva regulace podlahového topení a tím se snižují i náklady na vytápění.

Cementové betonové podlahy

se v občanské výstavbě nahradili anhydritovou podlahou, ale jsou stále místa kde má betonová cementová podlaha co nabídnout. Betonové podlahy na bázi cementu jsou vyráběné v široké škále a s rozličnými vlastnostmi. Nejdražší typ betonové podlahy jsou podlahy průmyslové, které převyšují i cenu anhydritových podlah. Materiál je vyráběn podle přísných norem a výlučně na betonárnách. Další, potěrové samonivelační cementové betony je možné používat jen v interiéru, jsou vhodné pro použité těžké plovoucí podlahy a hodí se do garáží, bazénů, závodních kuchyní a pod. Klasické cementové potěry jsou vhodné i do exteriéru, ale nabízejí oproti samonivelačním potěrům menší pevnosti a tak jsou vhodné spíš na pevný podklad

Anhydritové podlahy